Minister Krystynie Szumilas podczas wizyty towarzyszył Marcin Jabłoński wojewoda lubuski, Bogna Ferensztajn lubuski kurator oświaty oraz Radosław Wróblewski lubuski wicekurator. Spotkanie poświęcone zostało organizacji edukacji dzieci sześcioletnich w klasie I szkoły podstawowej, roli edukacji przedszkolnej w przygotowaniu dzieci sześcioletnich do nauki w szkole oraz współpracy różnych instytucji w zakresie zapewnienia dzieciom prawidłowego rozwoju.
Podczas wizyty w Zielonej Górze, minister Krystyna Szumilas odwiedziła Przedszkole Miejskie nr 8. Stamtąd z dziećmi 6 – letnimi przeszła do pobliskiej, współpracującej z przedszkolem Szkoły Podstawowej nr 1.
Na zakończenie wizyty minister edukacji narodowej spotkała się z rodzicami dzieci 6 letnich w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych i odpowiadała na ich pytania oraz obawy dotyczące obniżenia wieku szkolnego.
Podczas wizyty minister Krystyna Szumilas mówiła o potrzebie wzmacniania wcześniejszej edukacji szkolnej i edukacji przedszkolnej. Zachęcała do podejmowania działań na rzecz obniżenia wieku szkolnego w ramach współpracy między różnymi podmiotami systemu oświaty. Minister przedstawiła rozwiązania systemowe. Planowane zmiany legislacyjne mają doprowadzić do zapewnienia miejsc w przedszkolach dla wszystkich dzieci. Zmniejszą się opłaty za przedszkole. Od września tego roku 6 i 7 godzina pobytu dziecka w przedszkolu będzie kosztowała 1 złotówkę, w 2014 r. 8 godzina, a w 2015 każda kolejna.

< Wróć

projektowanie stron gorzów