Dwujęzyczne Dzieci „Baby Beetles” – uroczystość podsumowania programu

IMG_20180207_120914

Dnia 7.02.2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie I semestru programu Dwujęzyczne Dzieci Baby Beetles”. Projekt realizowany jest od pierwszego października 2017 r. w grupie dzieci czteroletnich – „Poszukiwacze”. Ma on na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego poprzez kontekst, tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym. W spotkaniu wzięli udział Rodzice dzieci oraz zaproszeni goście: dr Magdalena Witkowska z Katedry Edukacji Dziecka w Akademii im Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., Mirosław Kwiatkowski – konsultant do spraw języka angielskiego i edukacji europejskiej w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp. oraz Irena Łuczak – dyrektor Studium Językowego „Perfect Centrum Tłumaczeń” w Gorzowie Wlkp.

Program Dwujęzyczne Dzieci „Baby Beetles” realizowany jest w naszym przedszkolu w ramach projektu „Wielokulturowość wśród nas”. Jednym z założeń tego programu jest wspieranie edukacji najmłodszych przez naukę języków obcych. W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 przedszkolaki zostały zapoznane z naszym krajem: Polską. Dlatego też na początku spotkania w najbardziej tradycyjnych tańcach narodowych: polonezie i kujawiaku, zaprezentowały się dzieci ze starszych grup wiekowych. Następnie, w krótkiej prezentacji przestawione zostały działania edukacyjne podejmowane w ramach programu Dwujęzyczne Dzieci „Baby Beetles”. Dzieci objęte tym programem przedstawiły swoje umiejętności w kilku piosenkach oraz scenkach dramowych w języku angielskim. Za swój wysiłek mali „Angliści” nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Na koniec spotkania wszyscy zaproszeni zostali na „angielski poczęstunek”.

Program Dwujęzyczne Dzieci „Baby Beetles” zrealizowany przez te kilka miesięcy I semestru roku szkolnego 2017/2018 okazał się być dużym sukcesem. Dzieci poprzez zabawę nabyły wiedzę i umiejętności zgodnie z założeniami programu. Będzie on kontynuowany w grupie „Poszukiwaczy”
w kolejnym semestrze.