Wizyta strażaków

IMG_0537

Gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z  Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Każde dziecko powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie starszaków. Przez chwilę dzieci poczuły się jak prawdziwi strażacy. Miały założony strażacki kask a nawet ubranie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru czy wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Ćwiczyły na fantomie uciski ratujące życie oraz utrwalały ważny numer telefonu 112. Dziękujemy strażakom za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie  ciekawego zajęcia.