Przedstawienie jasełkowe w naszym przedszkolu

tyt

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

19 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Dzieci z grupy ,,Poszukiwaczy” i ,,Tropicieli” odegrały kilka tradycyjnych scen z narodzin Jezusa. Była Maryja oraz święty Józef . Nowością było to, że Dzieciątko Jezus odwiedziły postaci z bajek – Czerwony Kapturek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Sierotka Marysia i wiele innych, składając dary narodzonej Bożej Dziecinie. Każda z postaci niosła ze sobą przesłanie dotyczące pozytywnych wartości jakimi powinniśmy kierować się w życiu rodzinnym i społecznym.  Na koniec uroczystości wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Następnie w godzinach popołudniowych mali aktorzy wystąpili ponownie, tym razem przed swoimi Rodzicami.