Logowanie dla Rodziców nowo przyjętych dzieci, do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Urzędem i Oświatą (iPrzedszkole)

sketch-1535889843694

Drodzy Rodzice!

Większość z Państwa ma już aktywne konta. Rodzice, którzy mają w przedszkolu starsze dziecko na jednym koncie mają podgląd na konta dzieci.

Rodzice, którzy nie mają konta postępują zgodnie z poniższą instrukcją, by zalogować się do systemu.

INSTRUKCJA  DLA RODZICA:

JAK  UZYSKAĆ  DOSTĘP DO  ZINTEGROWANEGO  SYSTEMU ZARZĄDZANIA URZĘDEM  I OŚWIATĄ  W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM?

Do panelu iPrzedszkole – Panel Rodzica.

Zalogowanie do systemu jest niezbędne do aktywowania kart dziecka i korzystania z czytnika elektronicznego.

1. Wejdź na stronę https://aplikacje.edukacja.gorzow.pl i kliknij odsyłacz Przywracanie dostępu do konta.

z1

2. W oknie Przywracanie dostępu jako nazwę użytkownika wprowadź swój PESEL, adres e-mail- który został podany do informacji w przedszkolu.. Następnie zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk: Wyślij wiadomość.

W przypadku pierwszego logowania należy koniecznie wprowadzić PESEL lub e-mail.

z2

z3

Jeśli tekst lub obrazki są nieczytelne, możesz wyświetlić inne, klikając ikonę: odśwież.

3. Zapoznaj się z treścią komunikatu wyświetlonego na stronie, informującego o przesłaniu na Twój adres e-mail (zapisany w systemie) wiadomości zawierającej dalsze instrukcje.

z4

4. Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej, odbierz wiadomość i przeczytaj ją. Wiadomość może trafić do skrzynki odbiorczej lub, w szczególnych przypadkach, do skrzynki wiadomości-śmieci (spamu), stąd należy sprawdzić obydwie. W otrzymanej wiadomości może być przesłany Twój login wygenerowany przez system – zapamiętaj go.

5. Kliknij znajdujący się w wiadomości link aktywacyjny – zostaniesz przekierowany na stronę, na której będziesz mógł wprowadzić swoje hasło.

z5

Odnośnik umożliwiający przywrócenie/ nadanie hasła jest jednorazowy, tzn. wygasa po wykorzystaniu. Uzyskanie nowego odnośnika wymaga ponownego zainicjowania procedury odzyskiwania dostępu, którą można wykonywać wielokrotnie.

6. W oknie Przywracanie hasła użytkownika w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło wprowadź swoje i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło. Zaznacz opcję Nie jestem robotem.

z6

Nowe hasło musi spełniać warunki bezpieczeństwa:

• długość hasła musi zawierać minimum 8 znaków, w tym wielkie i małe litery, cyfry, znaki niealfanumeryczne (np. @ # ! +)
  • może zawierać maksymalnie 3 kolejne litery użytkownika lub pełnej nazwy użytkownika (imienia i nazwiska),
  • nie może się powtórzyć przy kolejnej zmianie.

Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, wykonaj polecane czynności i kliknij przycisk Zweryfikuj. O prawidłowej autoryzacji użytkownika świadczy komunikat:

z7

Po aktywacji konta przez Rodziców/opiekunów prawnych Moduł dla Rodzica w systemie iPrzedszkole zapewnia :

• bieżące monitorowanie należności, historii wpłat, zaległości lub nadpłat,
  • wydruk przelewów lub skopiowanie danych do przelewu,
  • bieżący dostęp do planowanych tygodniowych jadłospisów,
  • dostęp do tablicy ogłoszeń z ważnymi informacjami zamieszczonymi przez przedszkole,
  • możliwość komunikacji z pracownikami przedszkola, innymi rodzicami za pośrednictwem komunikatora,
  •  zgłaszanie nieobecności dziecka.

iPrzedszkole Mobile

Dzięki aplikacji, dostęp do danych jest możliwy właściwie wszędzie i o każdej porze, bez konieczności korzystania z komputera. Wystarczy posiadać smartfon lub tablet z systemem Android oraz zainstalowaną aplikację, aby mieć dostęp do wszystkich aktualności, informacji, przypomnień i wydarzeń z życia przedszkola.

Bezpłatna aplikacja iPrzedszkole Mobile to pakiet zalet ważnych dla każdego rodzica:

• Możliwość sprawdzenia jadłospisu z danego dnia oraz tygodnia,
  • Bieżące informacje o wydarzeniach w przedszkolu, wymaganych strojach dla dzieci lub rzeczach, które należy przynieść dla dziecka,
  • Możliwość sprawdzenia podsumowania obecności dziecka w danym tygodniu i miesiącu. Prosty sposób zgłaszania nieobecności bez potrzeby dzwonienia do przedszkola,
  • Bieżąca kontrola należności i rozliczeń z przedszkolem

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania aplikacji iPrzedszkole Mobile w sklepie Google Play.

Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie należy zalogować się na konto Rodzica w przeglądarce internetowej na stronie www.aplikacje.edukacja.gorzow.pl  i zeskanować wygenerowany kod( punkty 1-4).