,,Tydzień Francuski” w naszym przedszkolu

20181026_090558

W ramach realizacji programu „Wielokulturowość u Małych Odkrywców” w naszym przedszkolu odbył się tydzień francuski. Celem było poznanie kultury, tradycji i obyczajów francuskich, kształtowanie postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji. W dniach 22-26.10.2018 r., przedszkolaki brały udział w różnych działaniach. Na początek poprzez prezentację multimedialną poznały historię Francji. Dzieci dowiedziały się, jakie miasto jest stolicą Francji i jakiego koloru jest flaga narodowa tego kraju. Zapoznały się z kuchnią francuską i jej specjalnościami. Nie zabrakło również degustacji prawdziwych francuskich potraw. Czynnikiem motywującym do wprowadzenia w przedszkolu programu ,,Wielokulturowość u Małych Odkrywców” jest naturalna dociekliwość dziecięca, którą dzieci mogły zaspokoić dowiadując się różnych ciekawostek tym razem o państwie oraz kulturze francuskiej, a także osłuchując się ze zwrotami językowymi podczas słuchania piosenek oraz rymowanek.