Wycieczka „Poszukiwaczy” do Klubu Młodego Wynalazcy w Stanowicach

23

Laboratorium w Klubie Młodego Wynalazcy to miejsce, w którym dzieci mają okazję wykonywać eksperymenty z dziedziny chemii, biologii, czy fizyki. Mogą tam nie tylko zdobywać wiedzę i nowe umiejętności, ale przede wszystkim świetnie się bawić. „Poszukiwacze” 11 października 2018r. pracyjąc w laboratorium klubu w Stanowicach z prostymi materiałami dostępnymi w każdej kuchni: sodą oczyszczoną, olejem, czy octem – wykonali kilka bardzo zaskakujących eksperymentów. Dzieci stworzyły wulkan, z ktorego niespodziewanie wypłynęła lawa, łącząc kolejne składniki w odpowiednich proporcjach wykonały magiczną lampę lawę w wielu żywych kolorach, a na koniec miały okazję nadmuchać balon w efekcie reakcji chemicznej. Wszystkim dzieciom pozostało wiele miłych wspomnień z tego niezwykłego wyjazdu.