Program Dwujęzyczne Dzieci „Tom and Keri”

Tom and Keri Obrazek

Od października 2018r. ruszył kolejny etap programu Dwujęzyczne Dzieci w grupie „Poszukiwaczy”. W tym roku szkolnym dzieci bawią się w języku angielskim z bohaterami serii „Tom and Keri”, która rozwija zasady i techniki wprowadzone w „Baby Beetles”. Spiralny system nauki języka wypracowany przez autorkę kursu na przestrzeni piętnastu lat pracy, jest metodą skupioną na dziecku: na sposobach, dzięki którym dzieci uczą się najefektywniej, angażują się chętniej i dłużej zachowują uzyskane umiejętności.

Celem programu jest uczynienie z nauki języka angielskiego czynności jak najbardziej naturalnej, poznawanie języka obcego jest jedną z wielu umiejętności opanowywanych przez dziecko. Działania i zadania, poprzez które dzieci uczą się języka angielskiego, są tutaj typowymi czynnościami dzieci przedszkolnych

Materiał podzielony został na partie dwutygodniowe, z których tematami będą Państwo mogli się zapoznawać na gazetce w szatni, jak również przed wejściem do sali grupy „Poszukiwaczy”. Podsumowanie działań z każdej takiej partii materiału, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, będzie także umieszczane na stronie internetowej. Zachęcam gorąco do ćwiczenia nowo poznanych słówek i zwrotów w domu, oglądając dane nagranie i bawiąc się z dzieckiem w podobny sposób, jak bohaterowie serii, bowiem właśnie poprzez zabawę dzieci najlepiej przyswajają sobie nowe umiejętności.