Gimnastyka w grupie VI „Badacze”

bty

Gimnastyka ważna sprawa, dla nas dzieci to zabawa…

Tak właśnie zajęcia gimnastyczne traktują dzieci z naszego przedszkola. Nasi milusińscy ćwicząc regularnie są sprawni fizycznie i chętnie się ruszają. Zajęcia te prowadzone są w różnych formach, co jest atrakcyjne i ciekawe. Podczas tych zajęć dzieci również utrwaliły swoją wiedzę o dyscyplinach sportowych.

Sprawność ruchowa jest bardzo ważna dla zdrowia fizycznego, jak i zdrowia psychicznego każdego dziecka – systematyczne uprawianie gimnastyki, ruch na świeżym powietrzu zapobiega wielu chorobom. Pozwala również na zachowanie prawidłowej postawy i sylwetki. Edukacja zdrowotna w Naszym Przedszkolu zajmuje szczególne miejsce, bo łączymy ją nie tylko z troską o zdrowie, ale i sprawnością, potrzebami wypoczynku czy odprężenia. Ćwiczenia  zaspokajają  duże potrzeby ruchowe dziecka i są dla nich dużą atrakcją.