Sposób na nudę. Zabawy na pogodę i niepogodę.

P1350154

Wakacyjny czas to słońce, plaża, kąpiele.  Ale czy zawsze? Kiedy nadchodzą słotne dni i nie można wyjść z domu, okazuje się, że pozostaje …komputer i telewizor.  Nie! I tu warto przypomnieć rodzicom kilka prostych zabaw, w które bawili się jak byli mali.

Zaprezentowane zabawy można  zorganizować w bardzo prosty sposób, można tez dowolnie wykonywać.  Ważne  żeby  sprawiały przyjemność dla dużych i dla małych. Oto niektóre z nich:

Malowanie kamieni- wystarcza zwykłe kamienie, farby lub kredki woskowe. Troszkę wyobraźni i … powstają kamykowe stworki lub piękne obrazki. Takim stworkiem można bawić się później w domu samemu lub z kolegą.

Pacynki-tworzenie pacynek to ogromne możliwości wykazania się fantazją. Można wykonywać je ze zwykłej kartki papieru, pojedynczych skarpetek, rękawiczek, albo …z akcesoriów kuchennych już nie potrzebnych. Rozwiązań jest wiele. Gotowe pacynki to początek zabawy w teatr.

Bazgrołek-rysujemy dowolne kształty , które zamieniamy w zwierzęta, ptaki, owady, widoczki, dowolne przedmioty. Interpretacja jest dowolna. Zabawa ta rozwija kreatywne myślenie dziecka.